Par kompāniju

Solvis – ceļā uz saulaino nākotni

Solvis kompānija

Koncerns Solvis Gmbh & Co. pastāv jau 25 gadus. Astoņdesmito gadu sākumā, kad pasaule tikko sāka atgūties pēc pirmās naftas krīzes, bet kustība par atomelektrostaciju slēgšanu bija pilnā plaukumā, kvalificētu un ļoti mērķtiecīgu inženieru komanda nolēma nevis meklēt jaunus tradicionālā kurināmā izmantošanas veidus, bet gan izveidot sistēmu, kura varētu ņemt enerģiju no turienes, kur tā nekad nebeigsies – no saules.

Sacīts – darīts. Jau 1988. gadā kompānijas Solvis inženieri laida pārdošanā pirmos saules kolektorus ar unikālu siltumu absorbējošu pārklājumu un lieliskiem ekspluatatīvajiem rādītājiem.

Pēc desmit gadiem pasaule iepazina pirmo topošās apkures sistēmas SolvisMax elementu – kombinētu siltumu akumulējošu tilpni ar spilgti izteiktu stratifikācijas (ūdens sadalīšanās temperatūras slāņos) efektu. Sistēma tika pastāvīgi pilnveidota, un 2004. gadā tirgus tika iepazīstināts ar moduļu apkures platformu SolvisMax, kas ļauj ne tikai apkurei maksimāli izmantot saules enerģiju un būtiski samazināt tradicionālo kurināmā veidu patēriņu, bet arī samazināt kaitīgo vielu izmešus atmosfērā.

Solvis pirmie pasaulē izgudroja buferu siltuma akumulatoru, kurā stratifikācijas efekts tiek izmantots, nepielietojot papildu mehāniskos komponentus (vārstus utt.). Šī patentētā sistēma (starptautiskais patents Nr. EP 0795109) izrādījās tik pilnīga, ka visi mēģinājumi radīt kaut ko līdzīgu cieta neveiksmi. Sistēmas nevainojamību apstiprina arī daudzie apbalvojumi, kurus SolvisMax ir piešķīruši autoritatīvi izdevumi un nozares organizācijas.

Solvis vēsture

Šobrīd kompānija Solvis ir viena no pasaules līderēm saules kolektoru un apkures sistēmu ražošanā. Sekojot Solvis filozofijai, kompānijas rūpnīca ir ekoloģiski absolūti neitrāls uzņēmums. Visas ražošanas jaudas tiek barotas no saules enerģijas, kā palīgsistēma ir uzstādīta stacija, kas darbojas ar rapšu eļļu. Neskatoties uz tik augsti tehnoloģisku ražošanu, CO2 izmeši atmosfērā līdzinās nullei. 2009. gadā Solvis palielināja savu ražošanas platību, kļūstot par lielāko saules kolektoru piegādātāju Eiropā. Šobrīd rūpnīcas jauda ir 500 tūkstoši kvadrātmetru saules kolektoru gadā.

Solvis atzīst, ka pašā darba sākumā kompānijas mērķis bija vēlme izveidot visekonomiskāko un apkārtējai videi nekaitīgāko apkures sistēmu. Rezultāts pārspēja viņu vispārdrošākās cerības.