Kompānijas Solvis saules kolektori – jaunākās tehnoloģijas no Vācijas!


SolvisCala un SolvisFera plakanie saules kolektori

SolvisFera un SolvisCala
plakanie saules kolektori

Plakanā saules kolektora darbības princips ir absorbētājplāksnes sasildīšana ar saules stariem un enerģijas nodošana siltumnesējam. Plāksne izgatavota no izturīga materiāla ar augsti selektīvu pārklājumu. Siltumu vadošo vara cauruļu sistēma tiek piemetināta zem absorbētāja. Lāzera metināšana garantē optimālu siltuma nodošanu un nodrošina par 10% vairāk jaudas nekā tās analogi.

SolvisLuna vakuuma cauruļveida kolektors

SolvisLuna
vakuuma cauruļveida kolektors

Tie paši fizikas principi, kuri saglabā Jūsu tēju siltu termosā, darbojas arī vakuuma saules kolektoros. Sarežģītā spoguļu sistēma atstaro saules starus vakuuma caurulē, kur tie var nodot visu savu enerģiju, turklāt siltuma zuduma praktiski nav. Vakuuma kolektori ir dārgāki, taču saražo vairāk siltuma nekā parastie plakanie kolektori, it īpaši ziemas laikā.

Saules kolektori ar Low-Flow režīmu

Solvis saules kolektori SolvisMax apkures sistēmās darbojas siltumnesēja zema patēriņa režīmā – Low-Flow.

  • Solvis apkures sistēmām ir siltumnesēja patēriņš saules kontūrā 8-12 l/h-m2, tikmēr tradicionāla tipa sistēmās šis patēriņš ir 40 l/h-m2.
  • Siltumnesējs tiek uzsildīts līdz darba temperatūrai viena cirkulācijas cikla laikā caur saules kolektoru.
  • Sistēmā tiek izmantota plāna vara caurule ar mazu diametru (d=10mm), kuru ir viegli montēt. Pārējās sistēmas komponentes arī ir samērā kompaktas.
  • Pateicoties īpaši konstruētajam augsta spiediena sūknim, kurš ir ieviests SolvisMax, sistēmas uzpildīšanai nav nepieciešams papildus sūknis.
  • Solvis saules kolektoros netiek izmantoti automātiskie atgaisotāji. Parasti atgaisotāji saņem vislielākos pārmetumus tradicionāla tipa sistēmu darbā.

Plakano saules kolektoru gada ražošanas jauda

Plakano saules kolektoru gada ražošanas jauda

Kas vēl nepieciešams saules kolektoru sistēmas uzstādīšanai?

Protams, saules kolektoru nepietiek, lai nodrošinātu saules apkuri un karstā ūdens apgādi. Nepieciešams aprīkojums, lai uzkrātu enerģijas pārpalikumus saulainā laikā un patērētu naktī vai apmākušās dienās. Tāpat nepieciešams apvienot saules kolektorus ar pamata siltumģeneratoru apkures sistēmā – piemēram, ar granulu katlu vai siltumsūkni. Šai nolūkā vajadzīga siltuma akumulācijas tvertne un aksesuāri.

Paralēli saules kolektoriem kompānija Solvis ir izstrādājusi kompleksus risinājumus – apkures sistēmas SolvisMax, SolvisBen, SolvisDirekt un SolvisVital. Katras sistēmas pamatā ir siltuma akumulācijas tvertne, kura apvieno vienā veselā dažādus siltumģeneratorus. Solvis apkures sistēmu unikālā īpatnība ir modularitāte. Sistēma ļauj viegli un ātri veidot dažādas elementu kombinācijas: var izmantot gāzes vai dīzeļa degļus, elektrosildītāju, ārējos cietā kurināmā katlus, krāsnis vai kamīnus (ar malku, briketēm, granulām), gaisa un ūdens un ģeotermālos siltumsūkņus. Iespējams pat pieslēgties pilsētas apkurei.

Kā darbojas Solvis saules apkures sistēmas?

Sistēma efektīvi izmanto stratifikācijas parādību – papildus taupību sasniedz, pieslēdzot siltumģeneratoru nevis rezervuāra apakšā, bet gan tur, kur atrodas viskarstākie ūdens slāņi – augšējā daļā. Kamdēļ apsildīt visu rezervuāra apjomu, ja var apsildīt tikai tā augšējo daļu? Turklāt apsilde tiek aktivizēta tikai tad, kad ūdens uzkrājēja augšējā daļā atsalst līdz noteiktai temperatūrai, ko uzdod lietotājs.

Stratifikācija
Noteiktās temperatūras ūdens nonāk slānī ar līdzīgu temperatūru.

Ūdens nokļūst rezervuārā, plūstot pa iekšējo cauruli ar izvades atverēm dažādā augstumā un nokļūst slānī ar tādu pašu temperatūru. Tas ļauj pēc iespējas efektīvāk izmantot saules kolektoru ģenerēto siltumu – pat mākoņainā laikā.

Solvis sistēmā apkures katls tiek palaists reti, taču uz ilgāku laiku, tas nodrošina papildus ekonomiju. To var salīdzināt ar braucienu ar automobili pilsētas sastrēgumos un pa automaģistrālēm. Pirmajā gadījumā nepārtraukto pieturu un kustības atjaunošanas dēļ nepieciešams daudz vairāk degvielas nekā vienmērīgas ātras braukšanas laikā.

Saules kolektoru sistēmas uzstādīšana

Mēs praktizējam individuālu pieeju ikvienam klientam un piedāvājam risinājumus, kas ir optimāli katram atsevišķam gadījumam. Lai sagatavotu piedāvājumu, ielūdzam Jūs atvērt kontaktu veidlapu un aizpildīt datus par objektu – ēkas parametrus un vēlamo apkures sistēmu, tostarp saules kolektoru sistēmu. Mēs sazināsimies ar Jums 1-2 darba dienu laikā!