SolvisMax – visaugstākās klases moduļu apkures sistēma jebkuriem enerģijas avotiem


Apkures sistēma SolvisMax ir svaigs un novatorisks skats uz mūsdienu apkures sistēmām no Eiropā atpazīstama vācu ražotāja SOLVIS GmbH. SolvisMax ir kombinēta apkures sistēma ar visaugstāko energoefektivitātes klasi (līdz A+++), kas nodrošina apkuri, karstā ūdens sagatavošanu (tai skaitā veļas un trauku mašīnām) un baseina uzsildīšanu.

Inovatīvie risinājumi - efektīva siltumenerģijas uzkrāšana daudzslāņu akumulācijas tvertnē, efektīva ūdens uzsildīšanai, saules enerģijas izmantošana un optimāla dažādu enerģijas avotu kombinācija - ļauj nodrošināt nebijušu efektivitāti un sasniegt ekonomiju līdz pat 50-60% gadā!

Bildē zemāk ir paradīti SolvisMax sistēmas elementi. Ir iespējams sastādīt dažādas kombinācijas no integrējamiem (aplī) un ārējiem siltuma ģeneratoriem (ārpus riņķa līnijās). Apkures sistēmas darbībai ir nepieciešams vismaz viens pamata siltuma ģenerators – tā lomu var spēlēt jebkurš no paradītiem elementiem, izņemot saules paneļus. Viena no SolvisMax sistēmas īpašībām ir moduļu konstrukcija – ir iespējams nomainīt vai uzstādīt papildu komponentus bez visas sistēmas demontāžas.

Solvis filozofija

SolvisMax apvieno sevi sekojošus komponentus:

 • Patentēta daudzslāņu akumulācijas tvertne.
 • Svaiga karstā ūdens sagatavošanas stacija.
 • Gudrā vadība SolvisControl.
 • Iespēja ātri un viegli nomainīt izmantojamo enerģijas avotu.

Siltuma ģeneratori pēc izvēles:

 • Kondensācijas gāzes vai šķidrās degvielas katls, vai elektriskais katls, vai pieslēgšana pie centrālās apkures.
 • Saules kolektoru sistēma.
 • Saules bateriju sistēma.
 • Granulu katls (SolvisLino).
 • Siltumsūknis (SolvisTeo - ģeotermālais, Solvis Lea/Mia - Gaiss / Ūdens).
 • Malkas katls / kamīns (ar ūdens kontūru).
Apkures sistēma SolvisMax

SolvisMax priekšrocības:

 • Ļauj ietaupīt līdz pat 50-60% apkures izdevumu.
 • Elastīga apkures sistēma jebkurai mājai.
 • Svaigs sadzīves ūdens – nekādu leģionellu.
 • Vienkārši uzstādīt – kompakta iekārta.
 • Viena intuitīva vadība visām sistēmām, to var optimāli pielāgot mājai.
 • Visi sistēmas komponenti ideāli sader viens ar otru.

Parastā kombinētā apkures sistēmā izmanto dažādus atsevišķus elementus, kuri veic noteiktas funkcijas, kā piemēram atsevišķs boileris, akumulācijas tvertne, gāzes apkures katls, sūknis, utml. Šādas kombinētās sistēmas ir ārkārtīgi neērtas, aizņem daudz vietas un var izraisīt izraisīt virkni problēmu. Pareizai sistēmas darbībai ir nepieciešama tās hidrauliska saskaņošana, kā arī precīza koordinācijas starp visām tās komponentēm. Tas ir grūts uzdevums, kuru SolvisMax moduļu sistēma veic, apvieno vienā, kompaktā risinājumā.

Viena no vērtīgākajām SolvisMax apkures sistēmas īpašībām ir izmantojamā kurināmā daudzveidība. Viena no vērtīgākajām SolvisMax apkures sistēmas īpašībām ir izmantojamā kurināmā daudzveidība. SolvisMax sistēmu var iegādāties jau ar iebūvētu gāzes vai šķidra kurināmā degli, ar elektrisko sildītāju, ar siltumsūkni (gaiss-ūdens vai zeme-ūdens), vai arī granulu katlu. Papildus kādai no šīm izvēlētajām sistēmām to var pieslēgt arī krāsns vai kamīna ar centrālapkures funkciju, vai arī citai apkures iekārta, kas paaugstinās iekārtas efektivitāti vēl vairāk. Nepieciešamības gadījumā apkures sistēmas konfigurāciju ir iespējams nomanīt ātri un vienkārši, kas ļaus nākotnē modernizēt to bez liekām galvassāpēm.

Kā strādā SolvisMax?

SolvisMax sistēma ļauj taupīt vairāk pateicoties daudzslāņu akumulācijas tvertnei. Sistēma efektīvi izmanto fizikālo stratifikācijas parādību - ūdens noslāņošanos atkarībā no temperatūras. Ūdens nokļūst rezervuārā, plūstot pa iekšējo cauruli ar izejas atverēm dažādos augstumos. Ūdens izplūst no caurules tvertnē un nokļūst līmenī ar līdzīgu temperatūru. Šo efektu izmanto arī saules kolektoru kontūrā. Tas ļauj izmantot saules enerģiju pat sliktos laika apstākļos, kad ūdens neuzkarst līdz ļoti augstām temperatūrām. Pie tam, katls tiek kurināts tikai tad, kad ūdens augšējā slānī ir atdzisis līdz noteiktai temperatūrai, kuru lietotājs var brīvi iestatīt.

Stratifikācija
Noteiktās temperatūras ūdens nonāk slānī ar līdzīgu temperatūru.

Tieši SOLVIS uzņēmums izstrādāja un patentēja daudzslāņu akumulācijas tvertni, kurai nav vajadzīgas papildus mehāniskas ierīces stratifikācijas efekta izmantošanai. Papildus ekonomija tiek sasniegta pateicoties tam, ka deglis ir iebūvēts nevis zem rezervuāra, bet tā augšējā daļā. Nav jēgas uzsildīt visu rezervuāra tilpumu, ja pietiek ar to augšējo daļu. Visu šo principu izmantošana ļauj minimizēt apkurei nepieciešamas degvielas daudzumu un izmantot saules enerģiju ar maksimālo efektivitāti.

Ierasto kombinēto apkures sistēmu trūkums ir katla kurināšanas režīms: katlam ir jāstrādā bieži, bet tikai īsu laiku. Savukārt, Solvis sistēmā apkures katls tiek darbināts reti, bet ar ilgākiem kurināšanas periodiem. Šo principu var ilustrēt ar šādu piemēru: kad automašīna brauc pa pilsētas centru, tiek patērēts vairāk degvielas uz 1 km, nekā braucot ar vienmērīgu ātrumu pa trasi ārpus pilsētas.

Kompānija Solvis ir viens no novatoriskākajiem uzņēmumiem nozarē. Tās novērtētākais produkts, SolvisMax sistēma (patents Nr. EP 0795109), ir saņēmis daudzkārtējus apbalvojumus no neatkarīgiem enerģētikas jomas ekspertiem un organizācijām.

Sistēma ir aprīkota ar karstā ūdens sagatavošanas staciju, kas jebkurā brīdī var nodrošināt Jūs ar svaigu karsto ūdeni. Tādas stacijas izmantošana ļauj netērēt resursus papildus tvertnes iegādei karstā ūdens sagatavošanai un uzglabāšanai, un arī ļauj novērst leģionellu baktēriju paradīšanās risku.

Saules kolektori karstajam ūdenim un apkures atbalstam: ekonomiski un ekoloģiski

SolvisMax, atkarībā no jūsu vēlmēm, var aprīkot ar plakaniem vai vakuuma saules kolektoriem. Saules kolektoru sistēma absorbē saules enerģiju un izmanto to karstā ūdens sagatavošanai un apkures atbalstam. Pēc saules kolektoru pieslēgšanas pie apkures sistēmas var sasniegt vidējo ekonomiju vairāk par 50% salīdzinājumā ar tradicionāliem apkures katliem, vai ap 30% salīdzinot ar jaunas paaudzes apkures katliem. Turklāt mūsu klimatiskajā joslā saules kolektori var pilnīgi nodrošināt karstā ūdens sagatavošanu no aprīļa līdz oktobrim.

Saules kolektori. Plakanie un vakuuma saules kolektori
Plakanie un vakuuma saules kolektori.

Maksimālā ūdens temperatūra, ko var nodrošināt saules kolektors, ir atkarīga no tā, cik saulains ir laiks dotajā dienā. Bet stratifikācijas principa izmantošana atver iespēju maksimizēt saules kolektoru efektivitāti - kolektoru uzsildītais ūdens nonāk rezervuāra slāņos, kuros ir līdzīga temperatūra, un nesamaisās ar citiem slāņiem, kas nodrošina ekonomiju gandrīz visa gada garuma.

SolvisMax montāža

SolvisMax sistēmu ir viegli montēt – pietiek ar 6 savienojumiem, kad parastām sistēmām ir nepieciešami 19 un vairāk. SolvisMax gadījumā ir nepieciešams pieslēgties tikai pie aukstā/karstā ūdens un apkures lokiem, visi pārējie savienojumi jau ir iestrādāti iekārtā.

Apkures sistēmas SolvisMax - samontētā un izjauktā veidā

Apkures sistēmas SolvisMax ir kompaktas un tāpēc to montāža ir vienkārša. Ilustrācijās var apskatīt SolvisMax sistēmas – samontētā un izjauktā veidā. Sistēmu ir vienkārši ienest katlu telpā un uzstādīt, jo tas izdarāms arī bez siltumizolācijas un priekšējā moduļa, tos uzliekot un uzstādot pēc ienešanas.

Sistēmas moduļu konstrukcija ļauj izmantot enerģijas avotus, kas ir tieši piemēroti Jūsu mājas apkurei. Pie tam, ja nākotnē situācija ar energonesēju cenām un pieejamību izmainīsies, Jūs varēsiet nomainīt sistēmas konfigurāciju ātri un vienkārši.

SolvisMax 6 no iekšpuses
SolvisMax 7 no iekšpuses

Eksistē 4 SolvisMax pamatvarianti, piemēroti dažādām situācijām.

Apkures sistēmas SolvisMax 4 pamatvarianti:

 • Jūs gribētu pāriet uz modernu apkures sistēmu dažos soļos? Tad ir vērts sākt ar multifunkcionālas siltuma akumulācijas tvertnes pieslēgšanas pie esoša apkures katla. Pieslēgt saules kolektorus un/vai nomainīt veco katlu varēsiet vēlāk.
 • Jūsu apkures sistēma joprojām labi strādā, bet Jūs gribētu taupīt vairāk? Tad Jūs varat pieslēgt pie pašreizēja apkures aprīkojuma SolvisMax Futur - saules kolektorus un daudzslāņu akumulācijas tvertni.
 • Uzskatāt, ka Jūsu apkures katls strādā neapmierinoši, un gribētu to nomainīt? Tad SolvisMax Pur sistēma ar siltuma ģeneratoru pēc izvēles (jebkurš kurināmais), kā arī ar daudzslāņu akumulācijas tvertni ir pareiza izvēle.
 • Jūs neapmierina kompromisi un Jūs gribētu sasniegt maksimālo ekonomiju? Tad vislabākā izvēle ir pilnā SolvisMax sistēma ar jaunu ekonomisku katlu, akumulācijas tvertni un saules kolektoru sistēmu. Šis risinājums var samazināt apkures izmaksas līdz pat 60%!

SolvisMax: tehniskie dati

Nominālais apjoms 450 l 750 l 950 l
Kopējais augstums bez izolācijas 1648 1724 2114
Kopējais augstums bez izolācijas ar pielāgojamu pēdu 1683 1759 2149
Kopējais augstums ar izolāciju un ar pielāgojamu pēdu 1802 1922 2330
Diametrs bez izolācijas 650 790 790
Diametrs ar izolāciju 870 1020 1020
Uzglabāšanas tvertnes diagonālais augstums 1678 1762 2137

Visi izmēri specifikācijā ir norādīti mm. Jebkuram siltumakumulatoram horizontāliem izmēriem ir jāparedz papildus 500 mm brīvas telpas pierīcei ar saules staciju un karstā ūdens staciju.

Vērtības visiem izmēriem

SolvisMax Gāze SolvisMax šķidrā degviela SolvisMax Teo* SolvisMax Vaero*
Nominālā siltumatdeves jauda Vai 5 - 15 kW,
jeb 5 - 20 kW,
jeb 7 - 25 kW,
jeb 8 - 30 kW
Vai 10 - 17 kW,
jeb 14 - 23 kW,
jeb 20 - 28 kW
Vai 10 kW,
jeb 16 kW
Vai 8 kW,
jeb 11 kW,
jeb 15 kW
Standarta efektivitātes koeficients 109,2% (5 - 15 kW)
109,1% (5 - 20 kW)
108,8% (7 - 25 kW)
108% (8 - 30 kW)
104,6% (10 - 17 kW)
104,1% (14 - 23 kW)
103,1% (20 - 28 kW)
COP: 4,37**
Ekspluatācijas ierobežojumi:
sālsūdenim 5 °/+25 °C
apkurei +15 °/+60 °C
COP: 4,60**
Darbības ierobežojumi:
gaisam -20 °/+40 °C
apkurei +15 °/+60 °C
Izmešu standarta faktors NOx 18,7 mg/kWh,
CO 0,9 mg/kWh (priekš 5 - 15 kW)
NOx 60 mg/kWh, CO 3 mg/kWh (priekš 10 - 17 kW)

* SolvisMax Teo un SolvisMax Vaero tiek piedāvāti tikai ar nominālo tilpumu 750 l vai 950 l.
** Jaudas dati atbilst EN 14511 (Teo: B0/W35, Vaero: A10/W35)

Aicinām paziņot mums par Jūsu velmēm, aizpildot kontakta formu. Šī informācija palīdzes mums piedāvāt risinājumu, kas ir visoptimālākais tieši Jūsu situācijā.