Risinājumi ilgtermiņa enerģijas uzglabāšanai e-Tank


eTank - ilgtermiņa atmiņas ierīce

SolvisMax saules enerģijas apkures sistēma ar enerģijas ilgtermiņa uzkrājēju «eTank», ir efektīvs risinājums, lai izmantotu saules siltumu visu gadu un īpaši ziemas periodā. Uzkrātais zemes siltums kopā ar siltumsūkni SolvisMax nodrošina visu gadu bezmaksas siltuma piegādi no apkārtējās vides.

Cilvēkiem, kuri izmanto saules siltumu kā enerģijas avotu, ir zināms, ka vasarā saules kolektori ražo daudz vairāk siltuma, kā tas ir nepieciešams mājsaimniecībai. Stratificēta uzglabāšanas sistēma mājā, kā likums, ir izstrādāta optimālai siltuma ieguvei no saules kolektoriem ar uzglabāšanas apjomu dažām dienām. Toties izmantojot «eTank» risinājumu, iespējams uzkrāt saules enerģiju tādā apjomā, kas nodrošina līdz pat 80% no mājsaimniecībai gada laikā nepieciešamās siltmenerģijas. Jaunceltnēs uzkrājējs tiek izbūvēts zem mājas, bet renovējot vecās ēkās, to izbūvē blakus tai. Apkures sezonā, SolvisMax ar iebūvētu ģeotermisko siltumsūkni izmanto vasarā uzkrāto siltumu un SolvisControl nodrošina optimālu siltuma sadali.

Visekonomiskākais risinājums saules enerģijas apkurei

Kombinācija - saules un ģeotermiskās enerģijas ar ilgtermiņa atmiņas ierīci ir ekonomiski efektīvs risinājums saules enerģijas apkurei, kā arī tā ir alternatīva dārgajiem dziļuma ģeotermāliem urbumiem. Ekspluatācijas izmaksas tiks samazinātas uz visiem laikiem, jo «eTank» temperatūra ir augstāka par 10ᵒC grādiem - tas ļauj siltuma sūknim darboties efektīvāk un retāk. Ekonomiskās efektivitātes aprēķini apstiprina to.

Siltumsūknis un eTank