Solvis un Miele ieguva GreenTec Award 2013


GreenTec Award 2013

Balvu GreenTecAward 2013 kategorijā „Bauen & Wohnen” ieguva Solvis un Miele projektā „Veļas žāvēšana ar saules siltuma palīdzību”. Apbalvošana astoņās kategorijās notika 30.augustā gala pasākuma laikā Berlīnē. GreenTecAwards mērķis ir ekoloģiskā un ekonomiskā iesaistīšanās, kā arī inovatīvu jaunāko tehnoloģiju, efektivitātes un ekonomiskuma stabils apvienojums.

Projekts Solvis un Miele iederas šajā koncepcijā. Tas parāda saules siltuma ekonomijas potenciālu plašai patērētāju klasei, un šis potenciāls pēdējā laikā ir ticis gandrīz aizmirsts, apspriežot saules enerģijas zaudējumu atlīdzināšanu. ARD televīzijas pārraides vadītāja Mareile Hēpnere uzslavēja projektu: „Es jau esmu tā liela pielūdzēja. Man ir mazs bērns, un es zinu, cik nozīmīgs ir veļas žāvētājs. Kad ir iespēja ietaupīt tik daudz enerģijas, izmantojot saules siltumu, tad tā ir milzīga priekšrocība daudzām ģimenēm”. Saules „pionieris” un Solvis ģenerāldirektors Helmuts Jēgers ir pārliecināts: „Mums ir vajadzīgas tādas intelektuālas enerģētiskās koncepcijas, lai siltums paliktu pieejams”.

GreenTec Award 2013 Solvis&Miele
GreenTec Award 2013 Solvis&Miele

Apbalvošanas ceremoniju kategorijā „Bauen & Wohnen” vadīja:TÜV Nord ģenerāldirektors, doktors Gvido Rettigi, ARD televīzijas raidījumu vadītāja Mareile Hēpnere. GreenTecAwards ik gadu izceļ inovatīvākos ekoloģiskos projektus un tehnoloģijas Eiropā, sākot ar 2008.gadu. Apkārtējās vides aizsardzības, dabas aizsardzības un kodoldrošības ministrs Peters Altmeijers augstu novērtēja uzticību un daudzos jauninājumus: „Jūs varat sajust, ka mūsu valstī tomēr kaut kas virzās uz priekšu”.

Saules siltums mājā

SolvisMax un veļas žāvētājs no Miele

Viens no lielākajiem enerģijas patērētājiem sadzīves tehnikā ir veļas žāvētājs. Faktiskajam žāvēšanas procesam nepieciešama temperatūra no 60 līdz 80 Celsija grādiem. Lai kondensētu ūdeni no mitrā gaisa, procesam arī nepieciešama dzesēšana. Ar saules apkures sistēmu Solvis Max, kur saules stratifikācijas rezervuārs atrodas kompleksa centrā, ir pieejami enerģijas izmantošanas ideāli apstākļi un augsta efektivitāte. Saules enerģijas tieša izmantošana, lai izmantotu saules siltumu žāvēšanai bez elektroenerģijas, ir ļoti noderīgs jaunums.

„Sakarā ar šiem faktiem 2010.gadā mums radās ideja izmantot bezmaksas saules enerģiju žāvētājam, tāpēc mēs griezāmies pie Miele”, saka Jēgers. Par šo sistēmu kļuva Solvis Max, kas 2003. un 2009.gadā uzvarēja Stiftung Warentest testā un 2010.gadā arī Öko-Test. Modernizējot apkuri, enerģiju var saglabāt par 50 procentiem.